Anul XX Nr. 6796
29.6° Constanța Sâmbătă, 20 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6796

AC Milan a învins-o pe Verona, 1-0, în etapa a cincea din Serie A

A.F. 25 septembrie 2023 | 00:00 640

AC Milan a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Hellas Verona, într-un meci din etapa a cincea a campionatului italian, Serie A.

AC Milan a invins-o pe Verona, 1-0, in etapa a cincea din Serie A

Rafael Leao a deschis scorul pe stadionul Giuseppe Meazza, în minutul 8, după o acţiune personală cu assist primit de la Olivier Giroud. A fost al treilea meci consecutiv în care portughezul înscrie în Serie A, după reuşitele cu AS Roma şi Inter Milano, scrie news.ro.

Verona nu a renunţat şi a avut câteva acţiuni reuşite, portarul oaspeţilor, Montipo, a intervenit în faţa lui Pulisic, în minutul 72, apoi milanezii au mai avut o ocazie, prin Musah, salvată de acelaşi Montipo şi partida s-a încheiat cu victoria la limită a lui Milan, locul secund în campionat, cu 12 puncte, citează stiripesurse.ro.