Anul XX Nr. 6794
29.5° Constanța Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

Arsenal, pas greșit în Premier League - Victorie la pas pentru Tottenham

Virgil STOIAN 3 ianuarie 2024 | 00:00 948

Arsenal a pierdut pe Craven Cottage în disputa cu Fulham, scor 2-1, în etapa cu numărul 20 din Premier League. În aceeași zi, Tottenham a trecut de Bournemouth, scor 3-1.

Arsenal, pas gresit in Premier League - Victorie la pas pentru Tottenham Arsenal

Arsenal, învinsă pe terenul lui Fulham

Arsenal a făcut un nou pas greșit în Premier League, după ce etapa trecută pierduse pe teren propriu în duelul cu West Ham United, scor 2-0.

Formația antrenată de Mikel Arteta a fost învinsă în deplasare de Fulham, scor 2-1 și a ajuns la 3 jocuri consecutive fără succes în Premier League.

„Tunarii” începuseră bine partida de pe Craven Cottage și deschiseseră scorul încă din minutul 5, prin Bukayo Saka, dar gazdele au restabilit egalitatea prin Raul Jimenez (min 29).

În a doua repriză, Fulham a trecut la conducere, după ce De Cordova-Reid a reușit să puncteze din pasa lui Palhinha, în minutul 60.

Până la final, scorul a rămas neschimbat.

Tot duminică, Tottenham s-a impus categoric în fața lui Bournemouth, grație golurilor înscrise de Sarr (min 9), Son (min 72) și Richarlison (min 80). Pentru oaspeți, a marcat Scott (min 84).