Anul XX Nr. 6795
35.4° Constanța Vineri, 19 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6795

Champions League: Încă patru echipe au obținut calificarea în optimi

Virgil STOIAN 10 noiembrie 2023 | 00:00 1078

După Manchester City și RB Leipzig, încă patru echipe au obținut miercuri calificarea în optimile Champions League, după runda a patra a meciurilor din grupe.

Champions League: inca patru echipe au obtinut calificarea in optimiManchester United

Victoriile obținute de Bayern Munchen, Real Madrid, Real Sociedad și Inter Milano le-au asigurat prezența în turul următor, deși mai sunt două etape de disputat în cadrul grupelor.

Manchester United, învinsă dramatic la Copenhaga

Chiar dacă au condus cu 2-0 după dubla lui Hojlund, United a rămas în inferioritate numerică în minutul 42, cel eliminat fiind Rashord.

Cu două goluri reușite de gazde în prelungirile primei reprize, cele două formații au intrat la egalitate la pauză.

„Diavolii” au trecut la conducere în minutul 69, după penaltiul transformat de Bruno Fernandes, dar finalul a aparținut tot celor de la Copenhaga.

Lerager în minutul 83 și Bardghji în minutul 87 au dus scorul la 4-3 și au adus prima victorie din grupă formației antrenate de Jacob Neestrup.
Real Madrid a învins categoric Braga

Portughezii puteau da lovitura pe Bernabeu, dar Djalo a ratat un penalti în minutul 6.

Brahim Diaz a deschis scorul în minutul 29, iar în startul reprizei secunde Vinicius Junior și Rodrygo au semnat reușitele unui succesc categoric cu scorul de 3-0.