Anul XX Nr. 6794
30.6° Constanța Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

Chelsea a învins cu 4-0 pe Preston North End, în Cupa Angliei

A.F. 9 ianuarie 2024 | 00:00 571

Chelsea nu a avut probleme sâmbătă seara în partida cu Preston North End, echipă din eşalonul secund, în turul trei al Cupei Angliei, câştigând cu un categoric 4-0.

Chelsea a invins cu 4-0 pe Preston North End, in Cupa Angliei

După o primă repriză "albă", londonezii au marcat în partea a doua a confruntării trei goluri în 11 minute, prin Armando Broja (58), Thiago Silva (66) şi Raheem Sterling (69). Enzo Fernandez a închis tabela în minutul 85, potrivit Agerpres.

În schimb, Aston Villa s-a impus la limită, 1-0, în deplasare, faţa celor de la Middlesbourgh, formaţie aflată pe locul 2 în Championship, singurul gol fiind reuşit de Matty Cash (88).

Surprinzător, parcursul în Cupă continuă şi pentru o echipă de ligă a 6-a, echipă semi-profesionistă, Maidstone, care a învins cu 1-0 o formaţie de liga a treia, Stevenage, citează stiripesurse.ro.