25.3° Constanța Sâm., 20 Iul. 2024
Anul XX Nr. 6796
25.3° Constanța Sâmbătă, 20 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6796

Conference League: Echipa lui Răzvan Lucescu, victorie cu o câștigătoare de Europa League

Virgil STOIAN 6 octombrie 2023 | 00:00 530

PAOK s-a impus și în al doilea meci din grupele UEFA Conference League, cu Eintracht Frankfurt (2-1) și este pe primul loc în grupa G.

Conference League: Echipa lui Razvan Lucescu, victorie cu o castigatoare de Europa League

PAOK, victorie cu Eintracht Frankfurt - Beșiktaș, meci de coșmar pe teren propriu

PAOK a câștigat duelul contra celor de la Eintracht Frankfurt, câștigătoarea UEFA Europa League din 2022.

Formația antrenată de Răzvan Lucescu a marcat în prima instanță după doar 16 minute, însă golul a fost anulat după consultarea VAR.

În minutul 28, Andrija Zivkovic a deschis scorul pentru echipa din Grecia, la singurul șut pe spațiul porții.

Repriza secundă a fost controlată de nemți, care au reușit în cele din urmă să restabilească egalitatea prin Omar Marmoush (min 68).

Konstantinos Koulierakis a dat lovitura pentru echipa lui Răzvan Lucescu în al doilea minut de prelungire.

Scor final 2-1, iar PAOK este pe primul loc în grupa G, la trei puncte peste Eintracht Frankfurt. Pe locul 3 se află HJK Helsinki, cu un punct, iar ultimul loc în grupă este ocupat de Aberdeen (un punct).