Anul XX Nr. 6794
26.9° Constanța Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

Copenhaga - Manchester City 1-3. Victorie clară pentru echipa lui Pep Guardiola

A.F. 13 februarie 2024 | 23:59 568

Manchester City s-a impus în duelul cu Copenhaga, scor 3-1, din turul ”optimilor” UEFA Champions League.

Copenhaga - Manchester City 1-3. Victorie clara pentru echipa lui Pep Guardiola

Prima repriză a început tare. Kevin De Bruyne a deschis scorul, în minutul 11, după ce a primit o pasă perfectă de la Phil Foden, în interiorul careului. Belgianul a marcat cu un şut la care Grabara nu a avut nicio şansă.

Replica danezilor a venit în minutul 34, când Mattsoon a egalat după o gafă uriașă a lui Ederson. Avantajul „Cetățenilor” a fost restabilit de Bernardo Silva în prelungirile primei reprize.

În repriza secundă, scorul final a fost stabilit de Phil Foden, care a marcat din pasa lui Kevin De Bruyne, scrie digisport.ro.