Anul XX Nr. 6796
26.4° Constanța Sâmbătă, 20 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6796

Cosmin Olăroiu, victorie dramatică în Emirate!

Mirela PASCAL 21 august 2023 | 00:00 665

Al Sharjah, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu (54 de ani), a câștigat cu 4-3 împotriva celor de la Ittihad Kalba, în prima etapă a noului sezon din Emiratele Arabe Unite.

Cosmin Olaroiu, victorie dramatica in Emirate!

Echipa lui Cosmin Olăroiu a întors scorul în ultimele 20 de minute

Formația pregătită de Olăroiu a deschis scorul în minutul 16 al partidei, prin Caio, însă Ittihad a egalat 7 minute mai târziu prin Filip Kiss (minutul 23).

Ulterior, în minutul 35, Caio a realizat dubla, din penalty, și a adus-o pe formația antrenată de tehnicianul român din nou în avantaj pe tabelă. Dar, cu puțin timp înainte de finalul primei reprize, Ittihad a egalat la doi, prin Leoandro Spadacio. În repriza a doua, Ittihad a trecut în avantaj pe tabelă, prin golul lui Ghayedi (minutul 60), însă echipa lui Cosmin Olăroiu a marcat încă de două ori, prin Paco Alcacer (minutul 79) și Luanzinho (minutul 87) și a stabilit scorul final de 4-3 în favoarea lui Al Sharjah.  În luna iunie, Cosmin Olăroiu și-s prelungit contractul cu Al Sharjah până în vara anului 2025.