Anul XX Nr. 6794
25.4° Constanța Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

CSM București a ratat calificarea directă în sferturile Ligii Campionilor

Virgil STOIAN 20 februarie 2024 | 00:00 748

CSM București a suferit un eșec în ultimul meci a grupelor Ligii Campionilor la handbal feminin, fiind învinsă de Odense, scor 29-25.

CSM Bucuresti a ratat calificarea directa in sferturile Ligii CampionilorCristina Neagu

CSM București a pierdut ultimul meci din grupele Ligii Campionilor la handbal feminin.

Formația antrenată de Adi Vasile a fost învinsă în deplasare de Odense, dar a obținut totuși calificarea în optimile de finală.

Deși au început bine jocul, „tigroaicele” au cedat terenul și la pauză au fost conduse la 5 goluri. În a doua repriză, tot danezele s-au aflat la cârma jocului, astfel că rezultatul final a fost în favoarea gazdelor.

Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare a bucureștencelor, cu 7 goluri.

CSM București a obținut calificarea în optimi.