Anul XX Nr. 6795
34.5° Constanța Vineri, 19 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6795

CSM București, rezultat dezamăgitor în Liga Campionilor

Virgil STOIAN 14 noiembrie 2023 | 00:00 967

​CSM București a făcut un pas greșit în grupa de Liga Campionilor la handbal feminin, după ce a remizat chiar pe teren propriu în duelul cu DVSC Schaeffler, scor 29-29.

CSM Bucuresti, rezultat dezamagitor in Liga Campionilor Cristina Neagu

CSM București, ținută în șah de DVSC Schaeffler în Liga Campionilor

În etapa cu numărul 7 a grupelor Ligii Campionilor la handbal, CSM București a primit vizita celor de la DVSC Schaeffler (Debrecen).

Campioana en-titre a României a condus la pauză la diferență de 3 goluri, iar în repriza a doua, jocul fetelor antrenate de Adi Vasile a „scârțâit”, mai ales pe final, când maghiarele au reușit să dea lovitura.

Cu toate că a avut și avantaj de 5 goluri, CSM-ul a cedat complet finalul de joc și s-a văzut egalată în ultimele momente ale disputei.

Cristina Neagu a fost, din nou, cea mai bună marcatoare a bucureștencelor, cu 9 reușite.