Anul XX Nr. 6793
27.4° Constanța Miercuri, 17 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6793

Dennis Man și Valentin Mihăilă au promovat în Serie A

Virgil STOIAN 3 mai 2024 | 00:00 584

Parma Calcio a promovat oficial în primul eșalon al fotbalului italian, după ce a remizat în deplasare la Bari, scor 1-1, în cadrul etapei cu numărul 36.

Dennis Man si Valentin Mihaila au promovat in Serie A

Parma revine în Serie A după remiza de la Bari

Cu Valentin Mihăilă titular și cu Dennis Man pe banca de rezerve, Parma a obținut punctul de care avea nevoie pentru a reveni în elita fotbalului italian.

„Cruciații” au remizat în deplasare la Bari, scor 1-1, la capătul unui meci pe care oaspeții l-au controlat.

Parma a deschis scorul în minutul 50 al partidei prin francezul Ange-Yoan Bonny, însă gazdele au reușit să egaleze 18 minute mai târziu prin Valerio Di Cesare.

Scorul a rămas neschimbat până la fluierul final, astfel că Parma a revenit în Serie A.