Anul XX Nr. 6794
28.1° Constanța Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

Drăguşin a marcat în poarta liderului Inter Milano

Victor ROTARU 31 decembrie 2023 | 00:00 954

Fundaşul român Radu Drăguşin a marcat golul echipei Genoa, care a terminat la egalitate cu Inter Milano, 1-1 (1-1), vineri seara, pe teren propriu, în etapa a 18-a a ligii italiene de fotbal.

Dragusin a marcat in poarta liderului Inter MilanoRadu Drăguşin

Liderul a deschis scorul prin Marko Arnautovic (42), dar Genoa a restabilit egalitatea în minutele adiţionale ale primei reprize, prin Drăguşin, cu o lovitură de cap, la un corner (45+7).

Jocul de la Genova a fost întrerupt timp de opt minute (min. 15) din cauza fumului produs de fumigenele aprinse de suporterii echipei gazdă.

Drăguşin, care a primit un cartonaş galben în min. 69, are 2 goluri marcate în 18 partide în acest sezon. Atacantul George Puşcaş a fost rezervă la gazde.

În alt meci, campioana Napoli a fost ţinută în şah de Monza, 0-0.

Rezultatele înregistrate vineri în etapa a 18-a din Serie A:
Napoli - Monza 0-0

Fiorentina - Torino 1-0
A marcat: Luca Ranieri (83).
Portarul Mihai Popa a fost rezervă la Torino.

Lazio Roma - Frosinone 3-1
Au marcat: Castellanos (70), Isaksen (72), Patric (84), respectiv Soule (58 - penalty).

Genoa - Inter Milano 1-1
Au marcat: Drăguşin (45+7), respectiv Arnautovic (42).

Sâmbătă vor avea loc partidele Atalanta Bergamo - Lecce, Udinese - Bologna, Cagliari - Empoli, AC Milan - Sassuolo, Hellas Verona - Salernitana, Juventus - AS Roma.