Anul XX Nr. 6794
35.8° Constanța Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

Echipa lui Radu Drăgușin, eliminată din Cupa Angliei

Virgil STOIAN 28 ianuarie 2024 | 00:00 800

Manchester City a reușit calificarea în optimile Cupei Angliei, după cel mai tare duel al 16-imilor, scor 1-0 împotriva lui Tottenham. Radu Drăgușin nu a fost introdus pe teren.

Echipa lui Radu Dragusin, eliminata din Cupa AnglieiRadu Drăgușin

Tottenham – Manchester City 0-1, în FA Cup – Radu Drăgușin, rezervă neutilizată

Radu Drăgușin a ratat debutul în cea mai veche competiție fotbalistică, în fața campioanei Manchester City.

Dacă la primul meci de la sosirea la Tottenham românul a fost trimis pentru șase minute pe teren împotriva lui Manchester United, de această dată antrenorul Ange Postecoglou l-a lăsat pe banca de rezerve.

Deși se îndrepta spre remiză, meciul a fost decis în penultimul minut regulamentar, când formația lui Pep Guardiola a marcat prin olandezul Nathan Ake.

City este deținătoarea en-titre a trofeului și are în palmares șapte Cupe ale Angliei.

Încheiate la egalitate, celelalte trei partide ale zilei din FA Cup se vor rejuca, conform regulamentului.