Anul XX Nr. 6794
27.2° Constanța Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

FCSB, victorioasă la Voluntari cu 2-1, în Superligă

Virgil STOIAN 3 martie 2024 | 00:00 533

FCSB a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 2-1 (0-1), joi seara, în deplasare, în ultimul meci din etapa a 28-a a Superligii de fotbal.

FCSB, victorioasa la Voluntari cu 2-1, in Superliga

Gazdele au început bine şi au reuşit să deschidă scorul prin Andrei Dumiter (16), fost jucător al formaţiei FCSB.

Liderul a ieşit bine de la vestiare după pauză şi a reuşit să întoarcă rezultatul prin dubla lui Florinel Coman (48, 54), în primele zece minute.

Nicolae Dică nu are nicio victorie ca antrenor al echipei ilfovene, bilanţul său fiind până acum de două egaluri şi trei eşecuri.

FC Voluntari a ajuns la nouă etape consecutive fără victorie, trei egaluri şi şase înfrângeri.

FCSB e neînvinsă de zece etape, în care are şapte victorii şi trei egaluri.

În tur, scorul a fost egal, 0-0.