Anul XX Nr. 6792
34.9° Constanța Marți, 16 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6792

Fotbal: Elveţia şi Austria au remizat într-un amical înainte de EURO 2024

A.F. 12 iunie 2024 | 00:00 364

Naţionalele de fotbal ale Elveţiei şi Austriei au remizat, scor 1-1, în ultimul lor meci amical înainte de EURO 2024, disputat sâmbătă în oraşul St. Gallen, scrie Reuters.

Fotbal: Elvetia si Austria au remizat intr-un amical inainte de EURO 2024

Austria a început mai bine şi a condus după golul reuşit în minutul 5 de mijlocaşul ofensiv Christoph Baumgartner. Golul egalării a fost înscris în minutul 26 de fundaşul dreapta Silvan Widmer.

Elveţia va debuta la EURO 2024 împotriva Ungariei, pe 15 iunie, după care va întâlni Scoţia şi Germania, gazda competiţiei, în Grupa A. În Grupa D, Austria va primi replica Franţei, una din favoritele turneului final, pe 17 iunie, apoi va evolua împotriva Poloniei şi Olandei, citează Agerpres.