24.9° Constanța Mie., 14 Aug. 2024
Anul XX Nr. 6821
24.9° Constanța Miercuri, 14 August 2024 Anul XX Nr. 6821

Fotbal: Nice, cu un jucător eliminat după numai 9 secunde, învinsă acasă în campionatul Franţei

Replica API 20 septembrie 2022 | 10:55 694

OGC Nice, cu fundaşul Jean-Clair Todibo eliminat după numai 9 secunde, a fost învinsă cu 1-0 acasă de Angers într-un meci disputat duminică în etapa a 8-a din Ligue 1, mijlocaşul român Rareş Ilie, accidentat, nefiind în lotul gazdelor.

Sursa foto: OGC Nice /Facebook

Todibo, fostul fundaş al lui FC Barcelona, a stabilit un record nedorit după această eliminare atât de rapidă, dictată după o intrare dură, din poziţia de ultim apărător, asupra lui Abdallah Sima, notează presa internaţională. Golul lui Nabil Bentaleb, din minutul 43, a adus victoria oaspeţilor, ce au avut şi ei un jucător eliminat, Sofiane Boufal văzând al doilea cartonaş galben în minutul 62, scrie Agerpres.

Nice, cu un start de sezon mult sub aşteptări, este pe poziţia a 13-a a clasamentului, cu 8 puncte, cu o poziţie mai sus decât adversara sa de duminică, ce are un golaveraj mai slab.