Anul XX Nr. 6800
23° Constanța Miercuri, 24 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6800

Hochei: NHL - Eşec pe propriul patinoar pentru campioana Colorado Avalanche

A.F. 7 martie 2023 | 00:00 252

Colorado Avalanche, deţinătoarea Cupei Stanley, a fost învinsă pe propriul patinoar de formaţia Seattle Kraken (2-3, după prelungiri), duminică seara, într-o partidă din Liga profesionistă nord-americană de hochei pe gheaţă (NHL).

Hochei: NHL - Esec pe propriul patinoar pentru campioana Colorado Avalanche

Oaspeţii au dat lovitura pe Ball Arena din Denver în minutul 1:24 din "overtime", prin Yanni Gourde.

Într-un alt meci, Carolina Hurricanes s-a impus fără drept de apel, cu scorul de 6-0, în faţa formaţiei Tampa Bay Lightning, campioana NHL în 2020 şi 2021, care a suferit cu această ocazie a cincea înfrângere consecutivă.

Finlandezul Teuvo Teravainen a reuşit un hat-trick pentru Hurricanes, în timp ce compatriotul său Jesperi Kotkaniemi a înscris un gol şi a oferit patru pase decisive, scrie Agerpres.