Anul XX Nr. 6794
26.9° Constanța Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

Inter Milano, victorie la limită în fața echipei lui Horațiu Moldovan

Virgil STOIAN 22 februarie 2024 | 00:00 790

Atletico Madrid, cu Horațiu Moldovan pe banca de rezerve, a pierdut partida din deplasare cu Inter Milano, scor 1-0 pentru italieni, care pornesc cu prima șansă la returul optimilor Champions League.

Inter Milano, victorie la limita in fata echipei lui Horatiu Moldovan Inter Milano

Inter – Atletico Madrid 1-0 / PSV – Dortmund 1-1, în optimile Champions League

Liderul din Serie A a dominat partida de pe Giuseppe Meazza în fața celor de la Atletico Madrid.

Thuram și Lautaro Martinez au ratat mai multe ocazii, în timp ce formația lui Diego Simeone a replicat prin Lino.

Singurul gol al partidei a fost înscris de Arnautovic în minutul 79, după o minge respinsă de Jan Oblak.

În Olanda, PSV și Borussia Dortmund au terminat la egalitate, scor 1-1, o partidă în care gazdele au avut posesia și situațiile cele mai multe de a marca.

Nemții au deschis scorul în minutul 24 prin Donyell Malen, iar PSV a egalat în minutul 51 prin Luuk de Jong din lovitură de la 11 metri, iar calificarea se va decide în manșa secundă.