Anul XX Nr. 6794
36.4° Constanța Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

Juventus Torino, ultima echipă calificată în semifinalele Cupei Italiei

Virgil STOIAN 13 ianuarie 2024 | 00:00 426

Juventus Torino a obţinut ultimul bilet pentru semifinalele Cupei Italiei la fotbal, după ce s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 4-0, în faţa formaţiei Frosinone, într-o partidă disputată joi.

Juventus Torino, ultima echipa calificata in semifinalele Cupei Italiei

Atacantul polonez Arkadiusz Milik a reuşit o triplă pentru "Bătrâna doamnă", în minutele 11 (din penalty), 38 şi 48. El a înscris pentru a patra oară în minutul 57, însă golul a fost anulat pentru ofsaid. Ultima reuşită a torinezilor i-a aparţinut turcului Kenan Yildiz (18 ani), care a punctat în minutul 61.

Juventus, care a cucerit de cinci ori trofeul în ultimele zece ediţii ale Cupei Italiei, o va înfrunta în penultimul act al competiţiei pe Lazio Roma, în timp ce Fiorentina şi Atalanta Bergamo vor fi adversare în cealaltă semifinală, duelurile urmând să se desfăşoare în format tur-retur.