Anul XX Nr. 6799
29.4° Constanța Marți, 23 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6799

Liverpool - Arsenal 2-2. Meci superb pe Anfield Road

A.F. 10 aprilie 2023 | 00:00 2527

Liverpool și Arsenal au remizat, 2-2, într-un meci din Premier League. Gazdele au început mai bine partida și au deschis scorul prin Gabriel Martinelli, care a profitat de o greșeală a lui Virgil van Dijk.

Tot londonezii au continuat să fie la cârma jocului și au mai punctat o dată, prin Gabriel Jesus, după o nouă ezitare a olandezului din defensiva lui Liverpool. Trupa lui Jurgen Klopp a avut o răbufnire de orgoliu și a redus din diferență înainte de pauză, prin Salah.

Repriza a doua a adus un penalty ratat de atacantul egiptean, care a fost neinspirat în fața porții.

Egalarea a venit în cele din urmă de la Firmino, venit de pe bancă, servit excelent de Alexander-Arnold. "Cormoranii" au fost foarte aproape de a învinge, după 3 ocazii mari avute în prelungiri, scrie digisport.ro.