Anul XX Nr. 6794
35.2° ConstanÈ›a Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

Manchester City, la două puncte în spatele liderului

Virgil STOIAN 7 februarie 2024 | 00:00 629

Manchester City s-a apropiat la doar două puncte de liderul Liverpool, după victoria cu scorul de 3-1 în faÈ›a celor de la Brentford, în runda cu numărul 23 din Premier League.

Manchester City, la doua puncte in spatele liderului

Hat-trick-ul lui Phil Foden aduce victoria lui Manchester City

Pe terenul lui Brentford, Manchester City s-a văzut condusă din minutul 31, după reușita lui Neal Maupay.

În prelungirile primei reprize, Phil Foden a restabilit egalitatea cu un È™ut din interiorul careului, după o greÈ™eală în defensiva adversă.

MijlocaÈ™ul lui City a fost de neoprit în partea secundă, iar golurile înscrise în minutele 53 È™i 70 i-au adus cel de-al doilea hat-trick din carieră.

Profitând de înfrângerea lui Liverpool, formaÈ›ia antrenată de Pep Guardiola se apropie la două puncte de lider, pe care îl poate depăși dacă îÈ™i câÈ™tigă partida restantă.