Anul XX Nr. 6792
35.4° Constanța Marți, 16 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6792

Olympiacos a câștigat cea de-a treia ediție a UEFA Conference League

A.F. 31 mai 2024 | 00:00 816

Olympiacos a câștigat cea de-a treia ediție a UEFA Conference League, după ce a învins-o în finală pe Fiorentina, scor 1-0.

Olympiacos a castigat cea de-a treia editie a UEFA Conference League

Fiorentina, la a doua finală consecutivă de Conference League pierdută

Fiorentina trăiește un coșmar după ce a pierdut a doua finală consecutivă de UEFA Conference League.

Formația din Serie A a pierdut finala de la Atena, cu Olympiacos, în urma unui meci ce a avut nevoie de prelungiri.

În cele 90 de minute, ambele formații au irosit mari șanse de a marca, însă în cele din urmă diferența s-a făcut în prelungiri.

Cu câteva minute înaintea loviturilor de departajare, El Kaabi a dat lovitura de grație pentru greci (min 116), la o fază la care a atacat excelent colțul scurt

Golul a avut nevoie de analiză VAR, însă până la urmă a fost gol valabil, scrie hotnews.ro.