Anul XX Nr. 6794
35.6° Constanța Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

Premier League: Arsenal, spectacol în duelul cu Crystal Palace

Virgil STOIAN 21 ianuarie 2024 | 00:00 588

Arsenal a defilat sâmbătă într-un meci din cadrul etapei cu numărul 21 din Premier League. Formația antrenată de Mikel Arteta a învins-o pe Crystal Palace, scor 5-0 și s-a apropiat la două puncte de liderul Liverpool.

Premier League: Arsenal, spectacol in duelul cu Crystal Palace

Arsenal, la egalitate de puncte cu Manchester City și la două puncte în spatele lui Liverpool

Arsenal s-a apropiat de Liverpool după succesul categoric obținut pe teren propriu, în fața celor de la Crystal Palace.

Vicecampioana Angliei a deschis scorul după 11 minute prin brazilianul Gabriel, iar în minutul 37, scorul a devenit 2-0, după un autogol al lui Henderson.

După pauză, Leandro Trossard a punctat pentru 3-0 din pasa lui Gabriel Jesus, iar în prelungiri, Gabriel Martinelli a reușit o dublă (min 90+4 și min 90+5).