Anul XX Nr. 6794
27.4° Constanța Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

Premier League: Încă o înfrângere pentru Chelsea

Virgil STOIAN 26 decembrie 2023 | 00:00 842

În ultima partidă a etapei cu numărul 18 din Premier League, Wolverhampton a învins pe teren propriu Chelsea cu scorul de 2-1. Londonezii ocupă locul al zecelea în campionat.

Premier League: inca o infrangere pentru Chelsea

Wolverhampton – Chelsea 2-1, în Premier League

Chelsea a suferit cea de-a opta înfrângere a sezonului din Premier League, în disputa din deplasarea de la Wolverhampton.

Scorul a fost deschis abia în minutul 51 de Mario Lemina, după cornerul executat de Sarabia. Prelungirile au adus însă încă două reușite.

Wolves a făcut 2-0 în minutul 90+3 prin Doherty, cu un șut de la șapte metri, după o respingere greșită a fundașilor adverși.

În cel de-al șaselea minut al timpului suplimentar, londonezii au redus din diferență după lovitura de cap a lui Nkunku, la primul gol pentru formația sa.

După 18 etape Chelsea ocupă abia locul 10 în clasamentul din Premier League, cu 22 de puncte.