31.5° Constanța Vin., 19 Iul. 2024
Anul XX Nr. 6795
31.5° Constanța Vineri, 19 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6795

Premier League: Liverpool salvează în prelungiri o remiză cu o formație aflată în zona retrogradării

A.F. 6 noiembrie 2023 | 00:00 522

Liverpool a urcat pe poziția a treia a clasamentului din Anglia, după remiza surprinzătoare pe terenul lui Luton Town, scor 1-1, în etapa a 11-a din Premier League.

Premier League: Liverpool salveaza in prelungiri o remiza cu o formatie aflata in zona retrogradariiSuporterii echipei Liverpool, foto: Isabel Infantes / PA Images / Profimedia

Luton Town – Liverpool 1-1, în runda cu numărul 11 din Premier League

Cu o posesie de peste 70% și mai mult de 20 de ocazii de gol, Liverpool a fost aproape să plece învinsă de pe Kenilworth Road din Luton.

Gazdele au dat lovitura în minutul 80, când după un corner al lui Liverpool a urmat contraatacul lui Kabore, care l-a servit excelent pe Tahith Chong, iar acesta nu a ratat ținta.

Egalarea a venit abia în prelungirile partidei, când Luis Diaz a marcat cu o lovitură de cap.

Remiza o ajută totuși pe Luton, care scapă momentan de locurile de retrogradare, scrie hotnews.ro.