26.5° Constanța Mie., 14 Aug. 2024
Anul XX Nr. 6821
26.5° Constanța Miercuri, 14 August 2024 Anul XX Nr. 6821

Prințul William a trecut prin toate stările în timpul meciului Angliei la EURO 2024

Deria ISLEAM 9 iulie 2024 | 00:00 816

În imagini, prințul William a fost surprins în timp ce se bucură, aplaudă, vorbește cu cei care erau lângă el sau se enervează la fazele meciului.   Selecţionata Angliei s-a calificat în semifinalele Campionatului European de fotbal - EURO 2024, găzduit de Germania, după ce a învins Elveţia cu 5-3, la loviturile de departajare, sâmbătă, pe Dusseldorf Arena, într-un meci în care scorul a fost egal, 1-1 (0-0, 1-1), atât după 90 de minute, cât şi după prelungiri.

Printul William a trecut prin toate starile in timpul meciului Angliei la EURO 2024

În semifinale, Anglia va înfrunta Olanda, care a câștigat partida cu Turcia.  În semifinale mai sunt calificate Spania şi Franţa, care vor fi adversare, conform digi24.ro