32.7° Constanța Mar., 16 Iul. 2024
Anul XX Nr. 6792
32.7° Constanța Marți, 16 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6792

Rapid Bucureşti a învins UTA Arad, scor 1-0, într-un meci din etapa a şasea a Superligii

Replica API 21 august 2022 | 00:00 1020

Echipa Rapid Bucureşti a învins sâmbătă seara, scor 1-0 (1-0), echipa UTA Arad, într-un meci contând pentru etapa a şasea din Superligă, şi a trecut pe primul loc în clasament, conform news.ro.

Gazdele au deschis scorul în minutul 27, când Junior Morais a înscris cu un şut de la distanţă.

În minutul 74 arădenii au rămas în zece jucători după ce Batha a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

Cu această victorie, Rapid a trecut pe primul loc în clasamentul Superligii

RAPID: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, Morais - Kait, Crepulja, Al. Ioniţă (Papeau 55’) – Sefer (Pănoiu 76’), Dugandzic, Costache (Măţan 55’). ANTRENOR: Adrian Mutu

UTA: Balauru - Vukcevic, Benga, Chindriş, Hoxhallari - Cascini, Isac (Şteau 46’), Batha – Jobello (Keseru 81’), Postolachi (Ademi 61’), Otele (Ubbink 73’). ANTRENOR: Ilie Poenaru

Cartonaşe galbene: Dr. Grigore 27, Dugandzic 85 / Otele 50, Batha 51, Hoxhallari 70, Chindriş 88

Cartonaş roşu: Batha (UTA) min. 74

Arbitri: Iulian Călin – Alexandru Cerei, Andrei Constantinescu – Bogdan Dumitrache

Arbitri VAR: Iulian Dima – Stelian Slabu

Observator: Nicolae Marodin