Anul XX Nr. 6794
33.2° Constanța Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

Rapid București, a treia victorie în 2024

Virgil STOIAN 5 februarie 2024 | 00:00 884

Rapid București merge ceas în 2024, după ce a obținut a treia victorie la rând. Formația antrenată de Cristiano Bergodi s-a impus în duelul cu Oțelul Galați, scor 2-1, în etapa cu numărul 24.

Rapid Bucuresti, a treia victorie in 2024

Rapid - Oțelul 2-1

Rapid continuă să impresioneze în 2024.

Giuleștenii au bifat cea de-a treia victorie consecutivă în SuperLiga României, la capătul unui meci controlat în fața Oțelului.

Formația antrenată de Cristiano Bergodi a deschis scorul după doar 6 minute, prin Albion Rrahmani, care a profitat de o greșeală în defensiva oaspeților.

În prelungirile primei reprize, Rapidul și-a dublat avantajul, grație golului înscris de Borisav Burmaz.

Repriza secundă a fost una mai bună pentru echipa pregătită de Dorinel Munteanu, care a contat mai mult în atac, iar Cisotti a redus din diferență în minutul 87.