Anul XX Nr. 6839
21.2° Constanța Duminică, 1 Septembrie 2024 Anul XX Nr. 6839

Remiză albă între Farul și Oțelul

Virgil STOIAN 24 iulie 2024 | 00:00 360

Oțelul Galați și Farul Constanța au remizat, scor 0-0, în ultimul meci al etapei a doua din SuperLiga României. Formația antrenată de Gică Hagi a avut un gol anulat și a lovit de două ori bara.

Remiza alba intre Farul si Otelul

Oțelul Galați – Farul Constanța 0-0

Gălățenii au fost primii care au amenințat poarta adversă. Cisotti a centrat excelent pentru Cisse, dar lovitura de cap a acestuia a ajuns în brațele lui Buzbuchi.

Replica Farului a venit în minutul 20, când Rivaldinho l-a pus la încercare pe Iustin Popescu.

Oaspeții au trecut din nou pe lângă deschiderea scorului în minutul 29, însă Iustin Popescu a respins șutul superb expediat de Dina Grameni.

Grigoryan și-a încercat și el norocul după o întoarcere superbă, însă, din nou, Iustin Popescu a fost din nou la post.

Tot Grigoryan a reușit să marcheze în minutul 58 al partidei, însă golul a fost anulat pentru ofsaid.

Fotbalistul Farului și-a continuat seara ghinionistă, iar la faza imediat următoare a șutat în bara transversală din doar câțiva metri.

Dan Sîrbu i-a urmat exemplu ceva mai târziu, când a trimis cu capul, tot în bară.

În minutul 77, constănțenii au irosit o dublă ocazie de gol. Iustin Popescu a respins șutul lui Grigoryan, mingea a ajuns până la Radaslavescu, care a ratat ținta.