33.4° Constanța Mar., 16 Iul. 2024
Anul XX Nr. 6792
33.4° Constanța Marți, 16 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6792

Spectacol în Europa League: Manchester United, cu un pas în finală (6-2 vs AS Roma) / Villarreal, victorie la limită (2-1 vs Arsenal)

Replica API 1 mai 2021 | 00:12 1338

Condusă la pauză, Manchester United s-a dezlănțuit în repriza secundă și este aproape sigură de prezența în finala Europa League: s-a impus cu 6-2 în fața celor de la AS Roma. În cealaltă semifinală, antrenorul Unai Emery a obținut o victorie la limită în fața fostei sale echipe: Villarreal vs Arsenal, scor 2-1.

Rezultatele înregistrate joi:

Manchester United vs AS Roma 6-2

Au marcat: Bruno Fernandes '9, 71 (penalti), Cavani '48, '64, Pogba '75, Greenwood '86 / Pellegrini '15 (penalti), Dzeko '34

Villarreal vs Arsenal Londra 2-1

Au marcat: Trigueros '5, Albiol '29 / Pepe '73 (penalti)

Au fost eliminați: Capoue '80 / Ceballos '57.

Partidele retur vor avea loc pe 6 mai.

Finala Europa League se va disputa pe 26 mai, la Gdansk (Polonia), scrie hotnews.ro.