Anul XX Nr. 6792
25.7° Constanța Marți, 16 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6792

SuperLiga: Remiză fără goluri între Hermannstadt și Universitatea Craiova

Virgil STOIAN 14 iulie 2024 | 00:00 280

Hermannstadt și Universitatea Craiova nu au reușit decât o remiză albă pe stadionul Municipal din Sibiu, scor 0-0, la capătul unui meci cu multe ocazii de gol de ambele părți.

SuperLiga: Remiza fara goluri intre Hermannstadt si Universitatea Craiova
Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-0

Sibienii au avut șansa deschiderii scorului în minutul 12. Ronaldo Deaconu a pătruns în careu și a șutat la poartă, dar Maldonado a respins execuția acestuia.

Replica oltenilor a venit 6 minute mai târziu, când șutul lui Alexandru Crețu a fost prins de Căbuz.

Tot Ronaldo Deaconu a fost aproape de a sparge gheața, însă reluarea sa s-a dus pe lângă poartă.

Până la pauză, tot sibienii au fost aproape de a marca. Ianis Stoica, fostul jucător de la FCSB și Universitatea Cluj, a ratat o șansă mare de gol.

În a doua repriză, formația antrenată de Costel Gâlcă a fost mai periculoasă, iar Koljic i-a pus mari probleme lui Căbuz cu un șut foarte puternic.

Tot Căbuz a intervenit excelent și la șutul lui Houri, din minutul 57.

Până la final, nu au mai existat evenimente notabile, iar scorul final a rămas 0-0.