Anul XX Nr. 6796
25.9° Constanța Sâmbătă, 20 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6796

Tottenham a învins Liverpool cu 2-1

Victor ROTARU 1 octombrie 2023 | 00:00 742

Tottenham - Liverpool este derby-ul etapei cu numărul 7 din Premier League. Înaintea acestei partide, Tottenham și Liverpool ocupă locuri fruntașe în ierarhia din Premier League. Londonezii sunt pe locul 4 în clasament, cu 14 puncte acumulate în 6 meciuri jucate, în timp ce trupa lui Klopp se situează pe doi, cu 16 puncte strânse. Update: Liverpool și-a dat autogol la ultima fază, în minutul 90+6. Joel Matip a fost ghinionistul de serviciu.

Tottenham a invins Liverpool cu 2-1

Tottenham este neînvinsă în actualul sezon de campionat, în timp ce Liverpool are 7 victorii dintr-un total de 8 meciuri disputate în stagiunea curentă.

Update: final de meci, Tottenham-Liverpool, scor 2-1.În urma acestui rezultat, Tottenham a urcat pe locul 2 în Premier League, cu 17 puncte. De partea cealaltă, Liverpool rămâne pe locul 4, cu 16 puncte.

Min 90+6: Punct pentru Tottenham. Liverpool a dat autogol.

Min 69: O nouă eliminare la Liverpool. Diogo Jota a văzut cartonașul roșu, după ce a comis două faulturi în decurs de câteva minute.

Min. 45+4: GOOOL Liverpool! Cody Gakpo a egalat în prelungirile primei reprize.

Min. 36: GOOOL Tottenham! Heung-Min Son a deschis scorul în derby-ul cu Liverpool.

Min 25: Curtis Jones a fost eliminat direct, după o intrare dură.

Min. 13: Ocazie uriașă Liverpool! Gakpo nu a putut să îl învingă pe Vicario, care a avut o paradă de senzație.

Update: A început meciul!

Echipele de start:

Tottenham: Vicario - Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Udogie - Sarr, Bissouma - Kulusevski, Maddison, Son - Richarlison

Rezerve: Forster, Royal, Davies, Phillips, Hojbjerg, Skipp, Solomon, Velez, Donley

Liverpool: Alisson - Gomez, Konaté, Van Dijk, Robertson - Szoboszlai, Mac Allister, Jones - Salah, Gakpo, Luis Diaz

Rezerve: Kelleher, Endo, Konate, Nunez, Elliott, Jota, Tsimikas, Gravenberch, Alexander-Arnold