Anul XX Nr. 6793
32.4° Constanța Miercuri, 17 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6793

Valeriu Iftime, devastator după meciul cu Farul: „Trebuie să fii nesimțit!!”

Mirela PASCAL 10 martie 2024 | 00:28 812

Valeriu Iftime, finanțatorul lui FC Botoșani, l-a criticat în termeni duri pe Horia Mladinovici, „centralul” de la remiza cu Farul, scor 0-0, în ultima rundă a sezonului regular.

Valeriu Iftime, devastator dupa meciul cu Farul: „Trebuie sa fii nesimtit!!”

Valeriu Iftime

FC Botoșani a încheiat pe ultima poziție sezonul regular. Valeriu Iftime spune că arbitrajul a avut un rol important în prăbușirea echipei lui. Finanțatorul nu l-a menajat nici pe antrenorul Bogdan Andone. I-a imputat lipsa de curaj din disputa cu Farul.„E rușinos. E dezarmant arbitrajul. Nu poți să fii tușier și să nu vezi două faulturi la 10 metri. Îl calcă pe Florescu, nu dă fault. Îl calcă pe Benzar, nu dă fault. Iese mingea afară zece centimetri și el nu vede. Stăm la VAR patru minute și el dă trei minute de prelungiri. Trebuie să fii pur și simplu nesimțit. Rușinos.

Noi nu am avut ocazii extraordinare dar am jucat bine. Farul a jucat la 0-0. Și Andone foarte fricos. Schimbi în minutul 90. Îl bagi pe Șeroni… Nu înțeleg, ăstia sunt în zece oameni și nu faci schimbări, un atacant în plus.

Îmi pare rău, sunt pur și simplu dezarmat de arbitraj. La Cluj ne-au făcut zob, la Steaua ne-au făcut zob, acasă cu Sepsi ne-au făcut zob. Nu poți să dai doar trei minute de prelungiri. Te lași dracului de tot, te duci în lumea ta. Îți mănânci banii, nervii, să ce?”, a spus Valeriu Iftime, potrivit btonline.