39.4° Constanța Joi, 18 Iul. 2024
Anul XX Nr. 6794
39.4° Constanța Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

Victorie categorică pentru Manchester City – Drăgușin a jucat din nou pentru Tottenham

Virgil STOIAN 1 februarie 2024 | 00:00 598

Fundașul Radu Drăgușin a prins din nou minute pentru Tottenham, în partida câștigată pe teren propriu în fața celor de la Brentford, scor 3-2, în etapa cu numărul 22 din Premier League.

Victorie categorica pentru Manchester City – Dragusin a jucat din nou pentru Tottenham

Radu Drăgușin a jucat încă 10 minute pentru Tottenham în Premier League

Tottenham a fost surprinsă total de Brentford în prima repriză a duelului din Premier League.

După un gol anulat de VAR pentru ofsaid, oaspeții au deschis scorul în minutul 15 pri Maupay.

În partea secundă, Spurs a renăscut și într-un interval de opt minute a înscris de trei ori prin Udogie, Johnson și Richarlison.

Brentford a redus din diferență în minutul 67 prin Toney, iar Radu Drăgușin a fost trimis în teren în minutul 88 pentru apărarea rezultatului, fundașul român trecându-și în cont încă zece minute în Premier League.

Pe Etihad Stadium, Manchester City a trecut fără mari probleme de Burnley.

Dubla lui Julian Alvarez din minutele 16 și 22 și reușita lui Rodri din minutul 46 au rezolvat meciul pentru formația lui Guardiola, care a primit gol abia în prelungiri de la Al Dakhil.