Anul XX Nr. 6794
36.4° Constanța Joi, 18 Iulie 2024 Anul XX Nr. 6794

Victorie cu emoții pentru Barcelona – Xavi pierde un jucător important

Virgil STOIAN 2 februarie 2024 | 00:00 646

FC Barcelona s-a impus la limită în fața celor de la Osasuna, scor 1-0, într-o restanță din etapa cu numărul 20 din LaLiga. Catalanii l-au pierdut însă pe Ferran Torres, accidentat în prima repriză.

Victorie cu emotii pentru Barcelona – Xavi pierde un jucator important

Barcelona – Osasuna 1-0 – Oaspeții au ratat egalarea pe final

La primul meci după ce antrenorul Xavi a anunțat că va părăsi echipa, Barcelona a învins cu emoții Osasuna.

Meciul a început cum nu se putea mai prost pentru catalani, Ferran Torres părăsind terenul după doar șapte minute.

Atacantul spaniol a simțit dureri la coapsa dreaptă în timpul unui sprint și a ieșit de pe teren în lacrimi.

Singurul gol al partidei a fost marcat de tânărul Vitor Roque în minutul 63. Introdus cu doar un minut înainte, brazilianul a reluat cu o lovitură de cap centrarea excelentă cu exteriorul trimisă de Joao Cancelo.

În inferioritate numerică după eliminarea lui Unai Garcia, finalul a adus Osasuna în situația de a egala, dar șutul lui Raul Garcia a lovit bara.